Analityka
Analityka to część administracji Mergado, w której możesz znaleźć wykresy, tabele, krótko mówiąc raporty dotyczące działalności Twojego e-sklepu. Istotną informacją jest to, że analityka jest całkowicie darmowa. Abyś mógł zacząć korzystać z narzędzi analitycznych, musisz wykonać następujące czynności:
W aplikacji Mergado Keychain wprowadź dane wejściowe do Heureki i Google Analytics.
Jeśli masz Mergado XML feed, również wprowadź go do Mergado Keychain. Nie jest to jednak obowiązkowe, narzędzia analityczne i tak Ci się wyświetlą.
Poczekaj kilka godzin. Dane załadują się następnego dnia rano, a to tylko z poprzedniego dnia. Zakres czasowy z którym pracuje Mergado to 70 dni. W przypadku podstawowych zadań, możesz zacząć działać z analityką już wcześniej.
Odchylenia w liczbach mogą być wynikiem kombinacji różnych źródeł oceny. Między danymi, które dostarczają Google Analytics i Heureka może być różnica mniej więcej od 10 aż do 30%. Heurekanie dysponuje tak dokładnymi danymi jak Google Analytics.
Również historia statystyk jest w tych dwóch źródłach inna. Google Analytics nie ma problemu ze zliczaniem danych i powrotem do historii danych. Heureka tym nie dysponuje.
Could not load image
Last modified 2yr ago
Copy link